Magyarország pontot szerzett Isztambulban

A magyar labdarúgó-válogatott 1:1-es döntetlent ért el Törökország vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján.

A magyar csapat története során még sosem nyert tétmérkőzést Törökországban, de barátságos meccsen is 29 éve sikerült legutóbb ez a bravúr. Némi meglepetésre - igaz végig zuhogott az eső - nem teltek meg a stadion lelátói. Kiegyenlített játékban az első gólszerzési alkalom a magyarok előtt mutatkozott, amikor is a pontrúgáshoz előrehúzódott Vanczák fejesét a török kapus vetődve hárította, az ismétlésnél ismét a kapuvédő hárította a labdát, amely a felső kapufáról kifelé vágódott. Később mezőnyjáték zajlott, majd a félidő hajrájában beszorult az Egervári legénység. Ebben az időszakban több aslkalommal is csupán a szerencse mentette meg Király hálóját a góltól. Fordulás után a 62. percben Arda Turan előreívelésére Burak Yilmaz érkezett tökéletes ütemben, s a lemaradó Mészáros mellett öt méterről Király lábai között a kapuba fejelt, 1:0. Egervári Sándor azonnal cserélt és az addigi egyetlen támadó Szalai mellé (Hajnal helyett) pályára küldte Böde Dánielt. A csere szenecsésnek bizonyult: a 71. percben Kádár bedobását követően az ügyetlenkedő Semih Kayáról Böde elé pattant a labda, s ő közelről a bal felső sarokba lőtt, 1:1. A hátralévő időszakban mindkét együttes nagy erőket mozgósított a győzelem érdekében, de a továbbiakban érintettek maradtak a hálók. A nagy akarással (és némi szerencsével) küzdő magyar együttes ezzel a döntetlennel hat mérkőzésen 11 pontot gyűjtött, és továbbra is a D csoport második helyén áll a vb-ezüstérmes hollandok mögött. A vb-selejtező következő, szeptemberi körében Románia vendége lesz a nemzeti tizenegy. Jegyzőkönyv. Törökország - Magarország 1:1 (0:0). Isztambul, Sükrü Saracoglu Stadion. V.: Mazsics (szerb). Magyarország: Király – Vanczák, Korcsmár (Guzmics), Mészáros, Kádár – Pintér, Varga – Koman, Hajnal (Böde), Dzsudzsák – Szalai (Elek). Gólszerző: Yilmaz, ill. Böde. A másik két meccsen: Hollandia-Románia 4:0, Észtország-Andorra 2:0.