A Real mellett a Dortmund jutott tovább

A labdarúgó BL negyeddöntőjének visszavágóin: Borussia Dortmund-Málaga 3:2 és Galatasaray-Real Madrid 3:2.

Dortmundban a hazaiaknak volt néhány helyzetük, de mégis a Málaga jutott vezetéshez a 25. percben Bender góljával. De ettől csak jobb lett a játék, a Dortmund feljebb kapcsolt, és Lewandowski még a félidő előtt egyenlített egy lendületes támadásból.

A szünet után mindkét csapat hosszú hajrába kezdett, főképp a Dortmund, hiszen az idegenben lőtt góllal a spanyol csapat volt a továbbjutó. A németek mintha az egy meccs alatt kihagyott helyzetek rekordját akarták volna megdönteni, és ennek nem szokott jó vége lenni. Most sem lett, a Málaga szerzett gólt, Eliseu rúgta a kapuba a 82. percben: 2:1 a vendégek javára.

És ekkor elképesztő négyperces hosszabbítás következett. Először egyenlített a Dortmund Reus góljával, majd a következő percben Augusto megszerezte a vezetést. A Dortmund két perc alatt fordított, és 3:2-re nyert, azaz 3:2-es összesítéssel jutott a BL elődöntőjébe.

Isztambulban a vendég Real Madrid olyan támadásokkal kezdte a meccset, mintha nem három gól lenne az előnye, hanem neki kellene ledolgoznia a hátrányt, és a 8. percben Kedira beadásából Ronaldo közvetlen közelről a hálóba pöccintette a labdát; ekkor már tényleg lefutottnak lehetett minősíteni a találkozót.

A török csapatnak ötöt kellett volna rúgnia a továbbjutáshoz, de akkor annyira nem volt esélye, hogy a szurkolók néha azt kérdezgethették: hol van az az egy? Mármint gól.

Aztán lett: Eboué az 57. percben szép találattal egyenlített. A hazai közönséget ki kell szolgálni, hajtott hát a Galatasaray, és fantasztikus percek következtek: a hetvenegyedikben, Sneijder talált a madridi kapuba, a hetvenkettedikben pedig Drogba szépségdíjas sarkazása után tomboltak a lelátók.

Végül Ronaldo rúgott még egy gólt. Tehát győzött a Galatasaray 3:2-re, de 5:3-as összesítéssel a Real Madrid jutott a BL elődöntőbe.

Jegyzőkönyv. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók: Borussia Dortmund (német) - Málaga (spanyol) 3:2 (1:1). Továbbjutott: a Dortmund 3:2-es összesítéssel. Galatasaray (török) - Real Madrid (spanyol) 3:2 (0:1). Továbbjutott: a Real Madrid 5:3-as összesítéssel.