EL: Török és portugál csapat (is) az elődöntőben

Az Európa Liga negyeddöntőinek visszavágóin a Chelsea után a portugál Benfica és a török Fenerbahce jutott be a legjobb négy közé.

A csakfoci.hu híre szerint a Benficának Newcastle-ben, a Fenernek a Lazio otthonában bizonyult elegendőnek az 1:1-es döntetlen.

A Lazio kétgólos hátrányból várta zártkapus meccsen a Fenerbahcét, amely csak emberelőnyben, a hajrában tudta kétszer feltörni a római reteszt az első meccsen. Az olaszok a 60. percben egy cseles szabadrúgást követő fejessel faragtak a hátrányból, de a Fener hamar válaszolt, a korábban fontos találatokat szerző Webo ezúttal gólpasszal jeleskedett, amit Erkin értékesített. Az 1:1-es végeredmény 3:1-es török továbbjutást jelentett.

A Newcastle United 20 perccel a vége előtt szerezte meg a vezetést a gólfelelő Papiss Cissé révén, de ez még mindig a portugáloknak kedvezett az első meccs 3:1-es lisszaboni győzelme után. A hajrában Salvio egynlített, a Benfica pedig az elődöntőbe lépett.

Eredmények. Basel – Tottenham 2:2. Továbbjutott: Basel, 4:4-es összesítés - és hosszabbítás - után 11-esekkel. Newcastle United – Benfica 1:1. Tj.: Benfica, 4:2-es összesítéssel. Lazio – Fenerbahce 1:1.Tj.: Fenerbahce, 3:1-es összesítéssel. Rubin Kazany – Chelsea 3:2. Tj.: Chelsea 5:4-es összesítéssel.