Váratlanul biztos fehérvári győzelem

Jó kezdés után még a második félidő közepén is volt némi esélye a Barabás-lányoknak.

A női kézilabda NB I. 5-8. helyéért zajló rájátszásának második fordulójában Fehérvárott lépett pályára a veszprémi csapat. A nyitófordulóban mindkét együttes nyert, a Barabás otthonában a Kiskunhalas, a Fehérvár idegenben a Dunaújváros ellen. Ezúttal természetesen felcserélődtek a pályaválasztói jogok.

Nagyszerűen kezdtek a bakonyiak: a 6. percben 4:2-re, a 12.-ben már három góllal 8:5-re vezettek. De még a 18. percben is volt egy gól (8:9) előnyük. Ezt követően azonban a hazaiak előbb kiegyenlítettek - hol ide, hol oda egy-egy gól volt a különbség -, majd a félidő utolsó perceiben váratlanul elhúzott a rutinosabb erőkből álló és több egykori veszprémi játékost felvonultató FKC, 16:12.

A szünet után egy ideig ismét felváltva estek a gólok, majd a fiatal veszprémi gárda a 40. percre megközelítette (18:17) ellenfelét. Ezzel azonban ki is merült az erejük, mert a hazaiak negydórával a vége előtt újból hárommal "mentek" (22:19), majd még tovább nőtt az előnyük, 24:19. Ezzel el is dőlt a két pont sorsa, a lányoknak a végén már csak szépíteni sikerült a hátrányukon.

Jegyzőkönyv. FKC – Veszprém Barabás Duna Takarék KC 27:24 (16:12). Székesfehérvár, 400 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki. FKC: Szikora – Azari, Emberovics, Siti E., Horváth B., Tilinger, Vaszari. Csere: Triscsuk, Németh K. Edző: Pal Oldrup Jensen. Barabás: Vig – Hosszu, Tóth G., Planéta, Bárány, Schatzl, Pelczéder. Csere: Pásztor (kapus), Takács, Tóth E., Kokas, Gulyás. Edző: Róth Kálmán. Gólszerzők: Tilinger 8, Azari 7, Horváth B. 6, ill. Planéta 9, Tóth G., Schatzl 4-4, Tóth E. 2.