Kiütéses vereség hazai környezetben

A hátralévő sorsolást tekintve igen nehéz helyzetbe került a veszprémiek futsal csapata.

A futsal NB I. alsóházi rájátszásának hatodik fordulójában a pillanatnyilag utolsó helyezett debreceni együttes látogatott a megyeszékhelyre. Nem jól kezdődött, szerencsére jól folytatódott a kiesés szempontjából mindkét együttes számára sorsdöntő összecsapás. Az 5. percben elért hajdúsági vezetést (0:1) Molnár és Pálfi a 8. és a 11. percben előbb egyenlítésre, majd vezetésre váltotta, 2:1.

A később az egyértelműen a mezőny legjobbjának nyilvánítható Berecz rögtön egyenlített (2:2), majd a félidő hajrájában még két újabb találatot ért el. Ehhez jött Angyalos gólja, s rögtön 2:5 állt az eredményjelzőn.

A félidőben a gyérszámú hazai közönség is elismerőleg nyilatkozott a hajdúságiak egy-másik góljáról, nem így a helyiek teljesítményéről...

Fordulás után tovább folytatódott a vesszőfutás. A minden részében korszerűbb futszalt játszó Debrecen további két góljára hazaiak ugyan szintén kettővel válaszoltak (Leitold és Bényi), de az utolsó tíz percben szemmel látható volt a két csapat között technikai-taktikai tudáskülönbség.

Remélhetőleg a hátralévő fordulókban a fiúk rácáfolnak a közhangulatra...

Jegyzőkönyv. 1. FC Veszprém - DEAC 4:9 (2:5). Március 15-e úti csarnok, 200 néző. V.: Józsa. FCV: Varga - Bényi, Leitold, Tatai, Molnár. Csere: Kasza (kapus), Pálfi, Tar T., Hazuga, Farkas, Vas, Udvardi. Edző: Németh Gábor és Tóth Gábor. DEAC: Szalánczi - Angyalos, Fekete, Nagy, Berecz. Csere: Mezei, Ponczek, Kovács, Tar G., Milbik. Edző: Darányi Antal. Gólszerzők: Molnár, Pálfi, Leitold, Bényi, ill. Berecz 4, Fekete, Angyalos 2-2, Nagy.

A másik eredmény: Rubeola Csömör - MAFC 4:4. Az állás a hatodik forduló után: 1. MAFC 27, 2. Üllő-Cső Montage 25, 3. Rubeola Csömör 23, 4. FC Veszprém 22, 5. DEAC 21 ponttal.