Egy lépésre a BL-győzelemtől a Győr

A Győr a norvég Larvik otthonában kezdte meg a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjét: Görbiczék három góllal tudtak nyerni.

Fantasztikus mérkőzést játszott egymással a Larvik és a Győr a BL-döntőben. A középdöntős párharc visszavágójaként találkoztak egymással a felek Norvégiában, az odavágón, és bár sok hiba volt mindkét oldalon, bámulatos gólokat, védéseket és fordításokat láthattunk a mérkőzésen.

A kezdés után fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán elkapta a fonalat a Larvik, és kétgólos előnyre tettek szert. Ez a szünetre eltűnt, vagyis azt hittük, hiszen 12:12 lett volna a félidei eredmény, ha az utolsó pillanatban a bírók nem adják meg a norvégoknak a vélhetően időn túl eső gólt. Tegyük hozzá a játékvezetők nem álltak a helyzet magaslatán, többször is nagyot hibáztak.

A második felvonásban aztán a Sport24.hu híre szerint egyre jobban dominált a Larvik, már 17:14-re is megléptek, ám a Győr tartotta magát, aminek ismét egalizálás lett a vége.

Sőt, a hajrában Lunde védéseinek, és a győri hölgyek erőn felüli teljesítményének hála fordítottak, végül 24:21-re nyertek. A döntő visszavágóját május 11-én rendezik Veszprémben.

Jegyzőkönyv. Bajnokok Ligája, döntő, első mérkőzés: Larvik (norvég) - Győri Audi ETO KC 21:24 (13:12). Gólszerzők: Mörk 5/2, Blanco 5, Riegelhuth 5/1, Sulland 4, Breivang 1, Breistöl 1, ill. Görbicz 8/4, Löke 6, Radicevic 5, Amorim 2, Rédei-Soós 1, Lekic 1, Kovacsics 1.