Negyedik helyen a Merész-csapat

A világliga Pekingben zajló nyolccsapatos szuperdöntőjének bronzmérkőzésén a magyar női vízilabda-válogatott 10:9-re kikapott az Egyesült Államoktól.

Elsősorban Miskolczi Kitti és Szűcs Gabriella szebbnél szebb találatainak, s a kapuban remeklő Kasó Orsolyának köszönhetően jól kezdett a magyar csapat, gyakorlatilag állva hagyta ellenfelét. Az olimpiai bajnok Egyesült Államok az első negyed után 4:1-es hátrányban volt (a második negyedben már 5:1 is volt a mieinknek...), s csak ezután kezdte meg a felzárkózást, de szép lassan utolérte Merész András együttesét.

A magyar csapat elsősorban a harmadik negyedben volt képtelen mit kezdeni a fizikailag nagyon erős amerikai játékosokkal. ebben a periódusban ellenfelünk öt gólt szerezve fordított is, és 8:6-os vezetéssel indult neki a negyedik játékrésznek.

Öt perccel a mérkőzés vége előtt a magyar csapat pedig már háromgólos hátrányban volt, úgy tűnt, végleg elúszott a találkozó. Antal Dóra azonban rendkívül higgadt volt: két fórgóljával 9:8-ra feljött a magyar csapat, és még mindig volt hátra három és fél perc.

Az amerikaiak újabb gólt szereztek, de Keszthelyi Rita kapufás találata ismét visszahozta a magyar reményeket. A hajrában 20 másodperc volt hátra, amikor a mieink visszaszerezték a labdát, ám a játékvezetők már nem adták meg nekünk az esélyt az egyenlítésre. Kontrát fújtak…

A döntőben Oroszország–Kína mérkőzést rendeztek, a házigazda az NSO tudósítása szerint egygólos győzelmet aratott, így női szakágban megszerezte az első nagy nemzetközi trófeáját.

Jegyzőkönyv. Egyesült Államok - Magyarország 10:9 (1:4, 2:1, 5:1, 2:3). Peking. V: Savinovic (horvát), Rodrigues (brazil). Végeredmény: 1. Kína, 2. Oroszország, 3. Egyesült Államok, 4. Magyarország, 5. Spanyolország, 6. Olaszország, 7. Ausztrália, 8. Kanada.