"Álmodni sem mertem volna..."

A címvédő spanyol Rafael Nadal nyolcadszor nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyes küzdelmeit.

Nadal a vasárnapi fináléban három szettben, 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte honfitársát, David Ferrert.

- Álmodni sem mertem volna, hogy nyolcszor nyerek Párizsban - mondta az 1,5 millió eurót kasszírozó spanyol, miután átvette a 14 kilós Muskétások Kupáját a hatszoros olimpiai bajnok jamaicai vágtázótól, Usain Bolttól. - Nagyon különleges ez a siker, a családom és a csapatom nélkül most nem lehetnék itt.

A másik spanyol, Ferrer sportszerűen gratulált a győztesnek:

- Remekül teniszeztem ebben a két hétben, de Rafael megérdemelte a diadalt, mert ő a legjobb.

A mallorcai klasszis pályafutása 57. tornagyőzelmét aratta, és 12. Grand Slam-trófeáját hódította el. Egyben ő lett az első férfi játékos a sportág történetében, aki nyolcszor megnyert egy GS-versenyt.

x

A negyedik helyen kiemelt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina duó nyerte a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokság női páros versenyének küzdelmeit. Az orosz kettős a vasárnapi döntőben két szettben verte az elsőként rangsorolt, címvédő olasz Sara Errani, Roberta Vinci duót. A győztes páros 360 ezer eurót kapott sikeréért.

Eredmény, női páros, döntő: Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (orosz, 4.) – Sara Errani, Roberta Vinci (olasz, 1.) 7:5, 6:2.

x

Az első helyen kiemelt amerikai Serena Williams nyerte a francia nyílt teniszbajnokság női egyes küzdelmeit, mivel a szombati fináléban két szettben, 6:4, 6:4-re legyőzte a másodikként rangsorolt orosz Marija Sarapovát.

A világelső Williams végig uralta a mérkőzést, amelyet egy 51 és egy 55 perces játszmát követően nyert meg. A 31 éves tengerentúli játékos karrierje 16. egyéni Grand Slam-diadalát aratta, így két sikerre megközelítette az örökranglistán holtversenyben második helyen álló Chris Evertet és Martina Navratilovát, akik 18 GS-tornát nyertek. A rangsort a német Steffi Graf vezeti 22 győzelemmel. Williams tizenegy év után diadalmaskodott újra a francia fővárosban, 2002-ben testvérét, Venust legyőzve hódította el a trófeát.