Keserves döntetlennel jutott ki az Eb-re a Mocsai-csapat

Magyarország 25:25-re végzett Lettországgal Dobelében a férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtezőn.

Az utolsó két meccsen mindössze egy pontot kellett szereznie a magyar válogatottnak a biztos Európa-bajnoki részvételhez, de a lettországi fellépés nem kezdődött jól. A hazaiak szerezték meg a vezetést és a 10. percig futottunk az eredmény után. Először Harsányi büntetőjével kerültünk előnybe (3:4), ám nem sokáig örülhettünk, mert a a lettek sokkal lelkesebben játszottak és negyedóra elteltével 8:6-ra vezettek. Az első félidő utolsó 15 perce sem rólunk szólt, a félidőben 12:11-re vezetett Lettország, úgy tűnt, a magyar csapatnak nem sikerült felpörögnie erre a találkozóra.

Sajnos a második játékrészben sem változott a helyzet, sőt, a 45. percben már három góllal elhúztak a lettek (19:16). Tatai ekkor már négy hárított hétméteresnél tartott, vagyis nagyobb hátrányban is lehettünk volna. Két perccel a vége előtt Nagy László 24:24-re alakította a meccset, sajnos azonban a következő akcióban Lilienfelds révén ismét a lettek vezettek. Mocsai Lajos az utolsó percen belül időt kért, majd Vadkertivel szabálytalankodtak és időn túli hetest lőhettünk: Császár bevágta, 25:25-el zártunk.

Így a hatharom.hu tudósítása szerint a magyar csapat kvalifikálta magát a 2014-es dániai viadalra. A csoportból, melynek a horvát csapat a negyedik tagja, az első két helyezett lehet ott az Európa-bajnokságon. Mocsai Lajos együttese június 15-én Szegeden, Szlovákia ellen zárja a selejtezőket.