Nem bírt Szerbiával a pólóválogatott

A magyar férfi-vízilabdaválogatott 12:7-es vereséget szenvedett a Világliga cseljabinszki Szuperdöntőjében.

A magyar pólósok a pekingi olimpia óta első ízben jutottak be egy torna döntőjébe, ám az újabb aranyra még sajnos várni kell. A szerb együttes az első félidőben minden apró védelmi megingást kihasznált, egy utolsó másodpercekben dobott góllal pedig 7:4-es vezetéssel mehetett a szünetre.

A mieink a harmadik negyedben kétszer is feljöttek két gólra Szivós Mártonnak, na meg a szünetben beálló Decker Attila védéseinek köszönhetően. A szerbek azonban már nem engedték ki a kezükből a győzelmet, sőt, a végére még ötre növelték a két együttes közti különbséget, 12:7 lett a vége oda.

A magyar válogatott így a Sport24.hu tudósítása szerint ezüstérmes lett a Világliga cseljabinszki Szuperdöntőjén.

Jegyzőkönyv. Világliga Szuperdöntő, finálé: Magyarország - Szerbia 7:12 (4:3, 31, 2:2, 3:1).

A 2013-as Világliga szuperdöntőjének végeredménye: 1. Szerbia, 2. Magyarorság, 3. Montenegró, 4. Egyesült Államok, 5. Oroszország, 6. Kína, 7. Japán, 8. Brazília.