Őrült meccset húztak be az olaszok

A Konföderációs Kupa eddigi legjobb meccsét játszották az olaszok és a japánok.

Szerdán két találkozót rendeztek Brazíliában: a házigazdák könnyen legyőzték Mexikót, és két győzelemmel bebzitosították elődöntős helyüket, csakúgy, mint az olaszok. A vb-ezüstérmes itáliaiak ugyanis Japánt intézték el egy pörgős, hét gólt hozó meccsen.

Óriási meglepetésre az ázsiaiak a 33. percben már kátgólos előnyre tettek szert, majd még a szünet előtt De Rossi szépített.

A térfélcserét követően Uchida saját kapuját vette be, így lett egál, majd Balotelli büntetőjével már fordult is az állás. A 69. percben azonban megint döntetlent mutatott az eredményjelző, hiszen Okazaki is feliratkozott a gólszerzők közé, végül Giovinco a 86. percben nyerte meg a meccset az olaszoknak, 4:3.

Mivel az olaszok és a brazilok is hat-hat pontot gyűjtöttek, Mexiónak és Japánnak pedig egy sincs, így a Sport24.hu híre szerint biztosan bejutottak az eldőntöbe.