Forlan mentette meg Uruguayt

A Konföderációs Kupa B csoportjának második fordulójában a dél-amerikai együttes 2:1-re verte Nigériát.

Ezen a játéknapon egy másik mérkőzést is rendeztek, ott Spanyolország lemosta a pályáról Tahitit: a La Roja 10:0-val hozta a találkozót.

Késő este pedig a Nigéria-Uruguay meccset játszották le. Már az első percekben veszélyben forgott mindkét kapu, igaz, csak távolról próbálkoztak a csapatok, majd a 19. percben már gól is született: Forlan beadását középen Cavani lépte át, így lett jó Luganónak, aki közelről már nem hibázott, 0:1.

A folytatásban több helyzetük volt a dél-amerikaiaknak, mégis egyenlíteni tudott Nigéria egy védelmi hibát kihasználva a 37. percben, 1:1. A fordulást követően Forlan küldött egy életerős bombát a jobb felsőbe, így megnyerte a meccset Uruguay.

Jelenleg mindkét csapat 3 ponttal áll a csoportban, de Nigéria a következő körben a spanyolokkal, az uruk pedig Tahitivel meccselnek, így Cavaniéknak lesz könnyebb dolguk, hogy kiharcolják a továbbjutást.