Brazília hatgólos meccsen lépte le az olaszokat

A dél-amerikai gárda így csoportelsőként, míg az európaiak másodikként zártak és készülhetnek az elődöntőre.

A házigazda brazil válogatott kiváló mérkőzésen 4:2-re legyőzte az olasz együttest a Konföderációs Kupa A csoportjának szombati zárófordulójában. A dél-amerikai gárda így csoportelsőként, míg az európaiak másodikként zártak és készülhetnek az elődöntőre.

Hatalmas lendülettel kezdett a brazil csapat, de csak a félidő végén egy szabadrúgást követően a csereként beállt Dante révén szerzett vezetést.

A fordulást követően nem sokkal az olaszok a szintén csereként pályára lépett Giaccherini góljával egyenlítettek, a találatot Balotelli mesteri sarkazásos gólpassza előzte meg, 1:1. Az európai alakulat ugyanakkor nem örülhetett sokáig, ugyanis négy perccel később Neymar egy 17 méteres szabadrúgást tökéletesen csavart a kapu bal felső sarkába, 2:1. (A Barcelona új szerzeményének ez volt a harmadik gólja a tornán.) A 66. percben Fred lépett ki Marcelo labdájával és bombázott a léc alá (3:1), de Chiellini góljával felzárkóztak az olaszok, 3:2. A találkozó a 89. percben dőlt el, a futbol.hu tudósítása szerint megint csak Fred volt eredményes, 4:2.

A csoport másik mérkőzésén, a nyeretlenek csatáján Mexikó Hernandez duplájával győzött Japán ellen, 2:0.

Jegyzőkönyv. Konföderációs Kupa, A csoport, harmadik (utolsó) forduló: Brazília – Olaszország 4:2 (1:0). Mexikó – Japán 2:1 (0:0). A csoport végeredménye: 1. (elődöntős) Brazília 9,2. (elődöntős) Olaszország 6, 3. Mexikó 3, 4. Japán 0 ponttal.