Spanyol hármas, uruguayi nyolcas

A labdarúgó Konföderációs Kupán az esélyesek győztek vasárnap, de a spanyolok játéka hagyott kívánnivalót maga után.

Többször is füttysorozat harsant a spanyol labdarúgó-válogatott vasárnapi teljesítménye láttán. Ugyan a nyolc Barcelona-játékost is a kezdőben tudó aktuális világbajnok 3:0-ra nyert, a játéka unalmas volt és többször is szinte megálltak a játékosok a pályán.

Nem nagyon akartak focizni Iniestáék, erre pedig a brazil közöség egyáltalán nem vevő. Ráadásul az afrikai csapatnak számos helyzete akadt, más kérdés, hogy ezeket el is puskázta. Megjegyzendő, hogy Enyema is remekül védett a túloldalon.

A spanyolok a Sport24.hu tudósítása szerint győzelmükkel megnyerték a csoportot a Tahitinek nyolcat rúgó Uruguay előtt. Érdekesség, hogy az uruk tartalékosan kezdték a meccset, mégis 4:0-s félidőt tudtak produkálni. A végén a szupersztár Luis Suarez is vágott kettőt, Tahiti 24 kapott góllal fejezte be a tornát (előzőleg a spanyoloktól tízet, Nigériától hatot kapott)

Jegyzőkönyv. Konföderációs Kupa, harmadik forduló: Spanyolország - Nigéria 3:0 (1:0), Uruguay - Tahiti 8:0 (4:0).

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9, 2. Uruguay 6, 3. Nigéria 3, 4. Tahiti 0 ponttal.

Az elődöntőben: Brazília - Uruguay, Spanyolország - Olaszország.