Universiade: aranyérmes a magyar férfi pólócsapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott a döntőben 5:4-re legyőzte a házigazda Oroszországot.

Vincze Balázs szövetségi kapitány a torna előtt elmondta, hogy három erős csapat lesz Kazanyban: az orosz, a szerb és a magyar. A szakembernek végül igaza lett, ez a három válogatott végzett ugyanis a dobogón, de ami a legörömtelibb számunkra: mi állhattunk a pódium tetejére.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség tájékoztatása alapján a zsúfolásig megtelt uszodában természetesen szinte mindenki az oroszoknak szurkolt, a magyar csapatnak ezzel is meg kellett küzdenie, de pólósaink remekeltek.

Az első gólt még a Szintyez Kazany centere, Zinnyatullin szerezte, de Tóth Márton az első negyedben egyenlített. Kevés gól esett a találkozó elején, a szünetben 1:1 volt az állás. A meccs nagyon kemény volt: Halek Márton például ápolásra is szorult, mert elkezdett vérezni az orra.

A második nyolc percben Bisztritsányi Dávid továbbra is magabiztosan védett a kapuban. Az orosz szövetségi kapitány folyamatosan cserélt, nem volt megelégedve a csapatával. Erdélyi Balázs a vezetést is megszerezte nekünk, de az oroszok hamar egyenlítettek.

A nagyszünetben az NSO tudósítása szerint 2:2 volt az állás.

A folytatásban Bisztritsányi megtartotta kiváló formáját, s bár Zinnyatullin ismét a házigazdáknak szerzett vezetést, Szentesi Ádám egyenlített, majd Mezei Tamás demoralizáló akciógóljával ismét nálunk volt az előny. Somogyi Balázs pedig nagyon elhallgattatta az orosz szurkolókat – góljának köszönhetően 5:3-as vezetéssel vághattunk neki az utolsó játékrésznek.

Egy gólt pedig megőriztünk az előnyünkből, annak ellenére is, hogy a mérkőzésen 10:3 volt a kiállítási arány, „természetesen” nem nekünk.

Férfipólócsapatunk ezzel a magyar küldöttség negyedik arany-, összességében 15. - közte a női vízilabdázók ezüstje! - érmét szerezte.