Emberelőnyben is simán kikapott a Honvéd

70 percig játszott emberelőnyben, mégsem tudott gólt szerezni a Honvéd Újvidéken.

A Budapest Honvéd az FK Vojvodina vendége volt az Európa Liga második selejtezőkörének odavágóján. A hazaiak már az első percekben fölénybe kerültek és egy szöglet után Trajkovics fejesével meg is szerezték a vezetést, 1:0. Nem sokkal később azonban Nasztics hátulról felrúgta Baráth Botondot, amiért - talán egy picit túl szigorúan - azonnal piros lappal jutalmazta a játékvezető.

A kispestiek emberelőnyben sem igen tudtak ellenfelük fölé kerekedni, viszont a szerbek sem nagyon tudtak helyzetbe kerülni, felőrölte erejüket a labda megtartása a középpályán.

Hiába volt emberfórban a Honvéd és adta fel gyakorlatilag teljesen a futballt a Vojvodina, a magyar csapat elképzelés nélkül, csak felívelésekkel próbálkozott. A gyenge produkciót pedig szerb gól követte: Baráth rúgta fel saját 16-osán belül Oumarout, miután az hülyét csinált belőle, Vranjec pedig kíméletlenül bevarrta a megítélt büntetőt, 2:0.

A Honvéd így hiába játszott 70 percet emberelőnyben, a totalsport.hu tudósítása szerint jóformán helyzetbe sem tudott kerülni és a magyar csapatok "remek" nemzetközi kupaszereplését folytatva sima 2:0-s vereséget szenvedett.