Négy közé jutott a női pólócsapat

A magyar női vízilabda-válogatott hétfőn este a hollandok intézte el könnyedén a világbajnokság negyeddöntőjében.

Bár a végeredmény nem tükrözi a különbséget, de a magyar lányok remekeltek a barcelonai medencében. Merész András csapata egyébként nemrég találkozott a hollandokkal: Dunaújvárosban 13:13-ra végeztek a felek, bár a vb-n nem igazán ment esti ellenfelünknek a játék.

Az első gólt mégis a hollandok szerezték, de innentől Bolonyai Flóra lehúzta a redőnyt és zsinórban ötször találtunk be a nyitó játékrészben, vagyis úgy hatoltunk át a védelmükön, mint kés a vajon. Ez nem változott a második negyedben sem: számunkra ugyan meglepő - ám örömteli - volt a két együttes közti különbség.

A hollandok a nagyszünet után azért magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, de ekkor már késő volt, hiszen mi is jeleskedtünk támadásban. Bár 9:7-nél még veszélyes volt a helyzet, de Menczinger Kata a legjobbkor dobott gólt: megnyugtató 11:7-es siker lett a vége.

Ezzel a győzelemmel elődöntőbe jutott a női válogatott. A legjobb négy között a Sport24.hu információja szerint az Egyesült Államok vagy Spanyolország lesz a Merész-csapat ellenfele.

Jegyzőkönyv. Vízilabda világbajnokság, női torna, negyeddöntő: Magyarország - Hollandia 11:7 (5:1, 2:0, 2:3, 2:3).