A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat

Büntetőt is hibázott a Veszprém FC a labdarúgó NB II-ben a szerény képességű paksiak ellen.

Minimális érdeklődés mellett kezdődött a mérkőzés, amelyen az első félórában szinte alig akadt említésre méltó esemény. Jobbára a vendégek kezdeményeztek, de különösebb veszélyt nem jelentettek a hazai kapura.

A 38. percben kapu előtti kavarodásból Lang lőtt, de a labda a védőkről levágódott, s a szemfüles Thiagó a hálóba talált, 0:1. Öt perccel később Leitold lerántásáért büntetőhöz jutott a VFC, de Alex 11-esét a vetődő Kiss hárította.

Szünet után is rövid ideig a Veszprém birtokolta a labdát, majd egyenlített a Paks II.: az 51. percben szöglet után az elmélázó védők között Feil közelről a hálóba helyezett, 1:1.

Negyedóra elteltével ismét a vendégek vették át az irányítást. Egymás után dolgozták ki a helyzeteket, de az utolsó pillanatban mindig közbejött egy hiba, vagy egy hazai védő.

A 65. percben Ganczert buktatásért kiállították, de az emberelőnyt sem tudta gólra váltani a Veszprém FC.

A majd fél óráig emberfórban játszó veszprémiek két pontot otthagytak Pakson.

Jegyzőkönyv. Paks II. - Veszprém FC 1:1 (0:1). Paks, 50 néző. V.: Fenyvesi. Paks II.: Kiss - Szolomájer, Berkó, Racskó, Blatt - Cziráki, Ganczer, Budai, Czinger (Bohner) - Pintér (Pap), Feil (Fehér). Edző: Lengyel Ferenc. VFC: Varga - Garai, Hegedűs, Lang, Predrag - Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár, Leitold (Burcsik) - Novothny, Alex. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Feil, ill. Thiago.

A többi eredmény: FC Ajka - Ferencváros 3:3, Videoton PA - Budaörs 5:1, BKV Előre - Győr II. 0:2, MTK - Tatabánya 1:0, Dunaújváros - Baja 2:1, Kozármisleny - Sopron 1:3.

A bajnokságban MTK vezet, az FC Ajka 15 ponttal a nyolcadik, a Veszprém FC 14 ponttal a kilencedik helyen áll.