Hozta a kötelezőt a magyar válogatott

Második mérkőzését is megnyerte a házigazda magyar férfi kézilabda-válogatott az U19-es világbajnokságon.

A magyar korosztályos válogatott a Venezuela elleni 22 gólos sikerrel kezdte a vb-t, majd a második fordulóban Gabon következett. Az afrikai együttes eddig csak a két évvel ezelőtti, Argentínában rendezett vb-n vett részt, amelyen az utolsó előtti, 19. helyen végzett, igaz akkor még nem Toncy Druskovic ült a csapat kispadján.

Az első félidőben visszafogottabban játszott a magyar csapat, az ellenfél sokáig jól tartotta magát, a 21. percre jött össze a hatgólos fór, amely a legnagyobb különbséget jelentette a játékrészben. A szünet előtti másodpercekben Bujdosó Bendegúz kínai figurából alakította ki a 9:15-ös állást.

A második harminc percben jobban belelendültek a mieink, a 46. percre már meglett a végére is jellemző 12 gólos vezetés (12:24), a magyar válogatott több szép akciót vezetve biztosan nyerte meg (17:29) második csoportmeccsét, de a kemény ellenfelek még csak ezután következnek a tornán.

Jegyzőkönyv. U19-es férfi kézilabda vébé, Érd, 2. forduló: Gabon – Magyarország 17:29 (9:15). A legjobb magyar lövők: Kovacsics 6, Bujdosó 4, Tóth P., Leimeter, Bohács 3-3. Kovács Péter csapata legközelebb kedden az osztrák korosztályos válogatott ellen lép pályára.