Tanulságos helytállás Görbiczékkel szemben

Bemutató és egyben felkészülési mérkőzést vívott egymással a BL-győztes és a Magyar Kupa bronzérmes két csapat.

Hosszú és megterhelő alapozás közben Mosonszolnokon lépett pályára a V. Barabás DT KC NB I-es női kézilabda csapata. A siófokiak elleni (kettős) bemutatkozás után ezúttal a BL-győztes győri gárda volt az ellenfél a bemutató jellegű előkészületi összecsapáson.

A veszprémieknél természetesen már nem volt ott a tavaszi csapatból a Dunaújvárosba távozott Hosszú Boglárka és Víg Vivien, valamint az érdiekhez igazolt balszélső, Schatzl Nadine sem. Pályára lépett viszont Marincsák Nikolett és Vertergomi Dalma. Az előbbi Debrecenből érkezett és átlövő, utóbbit a jobbszélen veheti számításba a szakvezetés. Rajtuk kívül még a Vácról érkezett kapuvédő, Györkös Rebeka áll a keretben Róth Kálmán rendelkezésére.

Kellemes hangulatban, telt ház előtt zajlott a mérkőzés, ahol a győriek honlapja szerint első sorban a mosonmagyaróvári és a helyi közönség képviseltette magát. A nézők többek között parádés Görbicz-megoldásokat, csodaszép Löke gólokat láthattak, a kapusok pedig mindkét oldalon bravúrokat mutattak be. A veszprémi csapat kiválóságai is megvillantak: Planéta Szimonetta lövőhelyzetben tarthatatlan volt, és Tóth Eszter is szépen kivette részét a gólgyártásból.

A győriek már az első tíz percben néhány gólos előnyt szereztek, amelyet a félidőig tízre növeltek, 21:11. A második félidőben tovább erősödött az ETO előnye, amely első sorban a kemény védekezésnek volt köszönhető. A mérkőzés végére jelentős különbség alakult ki, amely azonban másodlagos volt, a két csapat számára most első sorban a szezonra való felkészülés, a formába hozás a fontos, illetve természetesen a játékosok egészségének megőrzése.

Jegyzőkönyv. Győri Audi ETO KC - V. Barabás DT KC 38:22 (21:11). A legjobb veszprémi lövők: Planéta 5 (1), Tóth E. 4 (1), Marincsák 3.