Kanizsai vereség az utolsó előtti percekben

A női labdarúgó NB II-ben a veszprémi lányok nagyon sokáig tisztességgel helytálltak.

A zord időjárási körülmények között zajlott mérkőzésen az első játékrészben a csapatok nem találtak fogást egymáson. A hetedik helyezett (nyolc pontos) vendégek és a nyolcadik helyen tanyázó (négypontos) hazaiak küzdelme után ez az időszak gól nélkül végződött.

Fordulás után az 50. percben a lendületesebben kezdő NTE Szekeres révén vezetést szerzett, amit tíz perccel később a lelkes veszprémiek az előretörő Szalai révén kiegyenlítettek, 1:1. Már-már úgy tűnt, hogy döntetlen marad a végeredmény, amikor a 88. percben Hozlár révén a nagykanizsaiak elérték a győztes gólt is, 2:1.

A táblázaton a csapatok helyezése nem változott, de az NTE egy pontra megközelítette a Gizellát.

Jegyzőkönyv. NTE - Gizella VSE 2:1 (0:0). Nagykanizsa, 50 néző. V.: Fábián. NTE: Balassa Sz. - Szabó, Tarsoly (Szollár), Somogyi, Kanizsai - Balassa D. (Lampert), Hozlár, Szekeres - Sazppanos (Balassa A.), Uber, Buczkó. Edző: Benedek József. Gizella: Dömsödi - Hülber, Faddi, Szalai, Répás (Borbélyné) - Borbély, Németh, Véninger, Kis - Piszker, András. Edző: Laki Zoltán. Gólszerzők: Szekeres, Hozlár, ill. Szalai.

További eredmények: Sopron - Szigetvár 7:0, Pécsvárad - MP NFC 4:1, Hegyvidék - Dorog 2:0, Ferencváros - PVSK 3:0.