Kiélezett meccsen siker a fehéroroszok ellen

A Böhn-csapat Fehéroroszországban tett fontos lépést az Eb felé.

Karl Erik Böhn szövetségi kapitány – aki a szerdai szombathelyi 41:19-es siker alkalmával debütált magyar szakvezetőként – a találkozó előtt elmondta: úgy érzi, egy újabb diadallal szinte biztossá válik az Eb-részvétel, de lebecsülni senkit sem szabad.

Ezek után csak természetes, hogy a magyar női kézilabda-válogatott nehéz meccset nyert meg Fehéroroszországban az Európa-bajnoki selejtezők 1. csoportjában.

Az azeriek elleni könnyed siker után ezúttal alaposan meg kellett szenvedni a győzelemért, az ellenfél többnyire vezetett is az első félidőben, és kétgólos hátránynál következett a szünet, 14:12.

A folytatásban átvettük az irányítást, feljavultunk mind támadásban, mind védekezésben. Végül Herr Orsolya, valamint Görbicz Anita vezérletével 28:25-re felülkerekedtünk a mérkőzésen.

A rendkívül fontos találkozón a veszprémi Barabás KC játékosai közül az átlövő Bulath Anita léphetett pályára, s ő végül két góllal is hozzájárult a válogatott sikeréhez.

A csoport másik mérkőzésén: Azerbajdzsán - Németország 16:34 (7:15).

A csoport állása két összecsapás után: 1. Németország 2, 2. Magyarország 2, 3. Fehéroroszország 0, 4. Azerbajdzsán 0 ponttal.