A Veszprém újabb tornadöntőt vívhat a PSG-vel

A Tropheé Morbi'Hand elnevezésű esemény elődöntőjében a magyar bajnok 26:24-re legyőzte a Nantes-t.

Újabb nemzetközi felkészülési torna döntőjébe jutott be az MKB-MVM Veszprém, a Tropheé Morbi'Hand elnevezésű esemény elődöntőjében a magyar bajnok 26–24-re legyőzte a Nantes-t. A vasárnapi fináléban ismét a PSG következik, amely a KIF Koldingot múlta felül.

Az mkbveszprem.eu beszámolója szerint a meccs nehezen indult a Veszprém számára, az első negyedórában nem találták a ritmust, a félidő utolsó perceiben öt góllal vezetett a Nantes. Ekkor kiállítást kapott az ellenfél, bejött a pályára Cristian Ugalde, akivel zavaró védekezésre váltott a magyar csapat, amelynek eredményeként két perc alatt három gólt dobtak, így csak két gól volt a franciák előnye a félidőben.

A második játékrészben gyorsan megfordította az állást a Veszprém és tulajdonképpen innentől kezdve a sok hiba ellenére uralta a meccset. A végén több góllal is nyerhetett volna Carlos Ortega együttese, amely a vasárnapi fináléban az NSO híre szerint rövid időn belül ismét megmérkőzhet a PSG-vel.

Jegyzőkönyyv. Nemzetközi férfi kézilabda torna, elődöntő: HBC Nantes (francia) – MKB-MVM Veszprém 24:26 (12:10). Ld: Maqueda 9, Rivera 4, ill. Ilics 7, Nagy L., Sulic 5-5.

A másik mérkőzésen: PSG (francia) – KIF Kolding (dán) 31:26 (14:9). A további program, vasárnap. 16.00: bronzmérkőzés – Nantes–KIF Kolding, 18.00: döntő – Veszprém–PSG.