Veréb szerezte az első magyar érmet a budapesti vb-n!

Bronzérmes lett a magyar birkózó, aki taktikus birkózással győzött fehérorosz ellenfele ellen.

Veréb István a fehérorosz Murad Gajdarov ellen állt szőnyegre szabadfogásban a 84 kilogrammos súlycsoportban a budapesti világbajnokság bronzmérkőzésén. A Jimmy becenévre hallgató birkózó a nyolcaddöntőből való kiesés után a vigaszágon két győzelemmel jutott el a lehetőségig, hogy éremért meccselhessen.

Sokáig nem volt akció, amiért a fehéroroszt intették, így a szabályok szerint fél percen belül támadást kellett végrehajtania. Meg is próbálkozott vele, de Veréb megkontrázta, így két pontot kapott, 2:0. A második három perc során a magyart is megintették, nem sikerült akcióznia, így 2:1-re módosult az állás. A folytatásban azonban Veréb remekül alkalmazta a honlapunknak is felvázolt taktikát, vagyis fárasztotta ellenfelét, aki már csak a földet támasztotta, így újabb pontok nélkül ért véget a mérkőzés, vagyis Veréb István a TotalSport.hu híre szerint világbajnoki bronzérmet ünnepelhetett!