Sima győzelemmel kezdte a Veszprém a BL-t

A papírformának megfelelően könnyedén győzte le az MKB-MVM Veszprém a Szanktpetyerburgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyitómérkőzésén.

A veszprémiek célja, hogy a négyesdöntőbe jussanak, a szentpétervári alakulat viszont az előző idényben tíz csoportmeccséből csak egyet tudott megnyerni, ami előrevetítette a mérkőzés kimenetelét.

Csaknem negyedóráig állta a rohamokat az orosz együttes (4:5), utána viszont egyre nőtt a különbség, ami a szünetre már öt gólra hízott. A veszprémi csapat remekül védekezett, és a folytatásban sem volt ok az izgalomra. A 37. percben 8:18 állt az eredményjelzőn, innentől pedig a hátralévő időben mindenki játéklehetőséget kapott.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 1. forduló: Szentpétervár (orosz) – MKB-MVM Veszprém 15:28 (7:12). Gólszerzők: Kiszeljov, Kungurov, Naszirov, Novoszelov, Poljakov, Piskin 2-2, Dzsuniszebkov, Kuzmin, Szanaskin 1-1, ill. Ilics 8, Dzsmali, Nagy L. Sulic 4-4, Gulyás 3, Chema 2, Iváncsik G., Iváncsik T., Ugalde 1-1.

Az oroszországi túra után, a második körben már igazi rangadó vár a Veszprémre, amikor - szeptember 29-én - fogadja a német Rhein-Neckar Löwent. Ez a találkozó a csoportelsőség szempontjából is döntő lehet.

További eredmény: Rhein-Neckar Löwen (német) - Motor Zaporizzsja (ukrán) 31:31 (15:13).