Kézilabdás sikerek otthon és idegenben

A VESC női röplabdásain és a VFC NB III-as labdarúgóin az ellenfelek "átléptek".

Szombaton a megyeszékhely három NB I-es és egy harmadik vonalbeli labdajáték csapata is pályára lépett.

A férfi kézilabda bajnok MKB-MVM a fővárosban vendégszerepelt és az erőviszonyoknak megfelelő módon biztosan, 33:23 (20:12) arányban nyert az utolsó helyezett PLER otthonában. (A legjobb lövők: Ilics 6, Pesics 5, Gulyás és Iváncsik G. 4-4.)

A Barabás DT KC női gárdája a Fehérvár KC-t fogadta és roppant izgalmak után a befejezés előtt hét másodperccel szerzett góllal otthon tartotta az egyik pontot. A 30:30 (14:16)-ra végződött összecsapáson a hazaiak közül Tóth G. volt a legeredményesebb, egymaga 11 találatot - közte a legfontosabbat, az utolsót - jegyzett. Rajta kívül még Tóth E. (4), valamint Planéta és Takács (3-3) volt különösen eredményes.

A női röplabda NB I-ben a nyáron alaposan meggyengült Veszprémi Egyetem SC az MTK otthonában szerepelt és a két csapat pillanatnyi helyzetének megfelelően 3:0 arányú vereséget szenvedett.

A labdarúgó NB III. kilencedik fordulójában az idei bajnokságban bukdácsoló Veszprém FC a listavezető Budaörshöz látogatott, ahol már az első félidőben (már az első percekben...) eldőlt a három pont sorsa. Végeredmény: Budaörs - VFC 6:0 (4:0).