Füttykoncertben vertük Andorrát

Sikerrel zárta a 2014-es vb-selejtezősorozatot a magyar labdarúgó válogatott...

Az első félidőben pocsékul, ötlettelenül és teljesen szürkén fociztak Dzsudzsákék, így esélyük sem volt arra, hogy bevegyék az andorrai kaput. Ráadásul a kilenc meccsen egyetlen gólt sem szerző vendégek közelebb jártak a találathoz, mint a magyar válogatott, így nem meglepő, hogy az alig kétezer néző folyamatosan fütyült és ezt skandálta: "Ébresztő, ébresztő!"

A szünet után valamennyit javult a válogatott játéka, ennek az eredménye egy Nikolic-gól volt az 52. percben, majd a 77-ben Vanczák beadásába ért bele rosszul az egyik védő, tovább növelve az előnyt.

Végül maradt a 2:0, de a nézők a lefújás után füttkoncerttel jutalmazták a csapat teljesítményét. A magyar válogatott a D-csoport harmadik helyén zárt ezzel a győzelemmel - köszönhetően a bukaresti és az amszterdami kiütésnek -, ugyanis a románok ebben a fordulóban Marica duplájával 2:0-ra verték Észtországot. A törököket viszont megelőzte a Csábi József vezette együttes, mivel őket Hollandia intézte el szintén 2:0-ra.

Van Persiék a Sport24.hu tudósítása szerint egyenes ágon jutottak ki Brazíliába, de ezt már eddig is tudtuk, míg Románia pótselejtezőt játszik a vb-résztvételért.

A D-csoport végeredménye: 1. Hollandia 28, 2. Románia 19, 3. Magyarország 17, 4. Törökország 16, 5. Észtország 7, 6. Andorra 0 ponttal.