Nem kérdéses a Veszprém fölénye a csoportjában

Zágrábban sem szakadt meg az MKB-MVM Veszprém győzelmi sorozata a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Villámrajttal, 3:0-lal nyitott a Veszprém, és bár az első tíz perc második fele a Zagrebnek sikerült jobban, csak egy gólra tudtak felzárkózni a hazaiak, 4:5. Nagy László átlövéseivel, Iváncsik Tamásnak, Iváncsik Gergőnek, Momir Ilicsnek és Renato Sulicnak kiosztott gólpasszaival vezette csapatát, hátul pedig Mirko Alilovic remekelt. A keményen dolgozó védőfal mögött átlövéseket és ziccereket is védett, valamint az első heteseket is hárította. Így már a szünetre hétgólos előnyben volt a bakonyi csapat, 8:15.

A szünet után egy más jellegű mérkőzés folytatódott. A védekezést a korábbinál kevésbé vették komolyan a csapatok. Így nagyjából felváltva estek a gólok, állandóan nyolc találat környékén volt a különbség. Látványos volt ebben a szakaszában a meccs, és csak fokozatosan tudta a magyar együttes növelni az előnyét. Ráadásul a BL-ben a Veszprémbe igazolása óta eredménytelen Schuch Timuzsin is betalált háromszor, ami egyénileg neki remélhetőleg jót tett. Meglepően sok feladatot kaptak ezen a találkozón a vendégek kezdőjátékosai, így esélye sem volt a Zagrebnek a felzárkózása. Végül egy tucattal nyerte a találkozót a magyar bajnok, amely a hatharom.com tudósítása szerint így négy kör után is százszázalékos eredménnyel, hárompontos előnnyel vezeti az A-csoportot, 22:33.

Jegyzőkönyv. RK Croatia Osiguranje Zagreb - MKB-MVM Veszprém 22:33 (8:15). Zágráb, 15 ezer néző. V.: Gjeding, Hansen (dánok). Croatia: Ivic, Stevanovic (kapusok) - Coric, Horvat 3, Kaleb 3, Mandalinic 6, Maric 1, Matic, Matulic, Mihic 1, Sebetic, Sprem 2, Stepancic 5, Susnja, T. Valcic 1, J. Valcic. Edző: Boris Dvorsek. Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok) - Gulyás 3, Ilics 5, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 4, Jamali 3, Nagy L. 6, Pesics 1, Chema, Ruesga, Schuch 3, Sulic 5, Terzics 1, Ugalde. Edző: Antonio Carlos Ortega.