Esély sem volt az Újpest ellenében

A harmadik szettben sikerült valamennyit szépíteni a vereség arányán...

A női röplabda NB I-ben a VESC gárdája a nagymúltú Újpest otthonában lépett pályára. A Holdinger Szilárd vezette együttesnek (már csak a két csapat táblázaton elfoglalt helyezése következtében) természetesen nem sok sansza volt a lilák ellenében.

Az előzetes papírformának megfelelően a helyiek kezdeti bizonytalankodás után biztosan szerezték meg a vezetést, s - jórészt a bakonyiak hibáinak következtében - végig vezetve 18-ra nerték az első játékát, 1:0. Szinte szó szerint ugyanez volt a játék képe a második szettben is, s talán nem véletlen, hogy még az eredmény is (18 vendégpont) ugyanaz volt, 2:0.

Valamelyest javult a helyzet a harmadik etapban, amikor a hazaiak kissé könnyedébben vették a játékot. Ám, az utolsó időszakban ismét ők koncentráltak jobban, s végül megakadályozták a vendégek játszmaszerzését.

Jegyzőkönyv. Ujpesti TE - Veszprémi Egyetemi SC 3:0 (18, 18, 21). Újpest, 50 néző. VESC: Jezerniczky, Poós, Környei, Molnár, Pintér, Dordzsceren. Csere: Földesi (libero), Májusi. Edző? Holdinger Szilárd.