Brazília nyerte a női kézilabda-világbajnokságot

A dél-amerikaiak a sportág történetének 13. országa, amely világbajnoki címet nyert.

A brazil válogatott nyerte a női kézilabda-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 22:20-ra nyert a házigazda szerb csapat ellen. Brazília ezzel a sportág történetének 13. országa lett - és az első dél-amerikai -, amely világbajnoki címet nyert.

Az első félidőben szinte végig fej fej mellett haladtak a csapatok, a brazilok aztán a szünet előtt kétgólos előnyre tettek szert. A fordulás után a dél-amerikaiak villámrajtot vettek, és ötgólosra növelték előnyüket, de a hazaiak fokozatosan felkapaszkodtak, még kettős emberhátrányban is betaláltak.

Kevesebb mint négy perccel a vége előtt egygólos brazil vezetésénél a torna legjobb játékosának választott Amorim kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a szerbek, a több mint 19 ezer néző buzdítása mellett pedig egyenlítettek is, de a dél-amerikaiak Nunes egyéni megmozdulásából ismét gólt lőttek, és döntetlenre hozták az emberhátrányt.

A következő hazai támadás végén a végig nagyszerűen játszó Cvijic fölé bombázott, az ellenakció végén pedig Rodrigues elképesztően nagy gólt lőtt, és a HVG.hu tudósítása szerint ezzel el is döntötte a világbajnoki cím sorsát.

Jegyzőkönyv. Női világbajnoki döntő, Belgrád: Brazília - Szerbia 22:20 (13:11). A 3. helyért: Dánia - Lengyelország 30:26 (12:15).

A vb végeredménye: 1. Brazília, 2. Szerbia, 3. Dánia, 4. Lengyelország, 5. Norvégia, 6. Franciaország, 7. Németország, 8. Magyarország, 9. Spanyolország, 10. Románia, 11. Montenegró, 12. Koreai Köztársaság, 13. Hollandia, 14. Japán, 15. Csehország, 16. Angola, 17. Tunézia, 18. Kína, 19. Argentína, 20. Kongói DK, 21. Paraguay, 22. Algéria, 23. Dominikai Köztársaság, 24. Ausztrália.