A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat

A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képnek az NB II-es labdarúgó mérkőzésen.

A Gizella VSE női labdarúgó csapata ezen a hétvégén nem a szokásos pályáján, a Jutasi-úti műfüvön, hanem az egyetemi stadionban a férfi összecsapás előmérkőzéseként fogadta a második helyezett Hegyvidék gárdáját.

Kiegyenlített játék után a vendégek az ötödik percben váratlanul vezetéshez jutottak, amit a hazaiak az előrehúzódott Szalai révén tíz perccel később egalizáltak.

Ám hiába alakult ki mindkét kapu előtt is helyzet, oda csak a vendégek találtak be. A 26. percben Maár ismét a vendégeknek szerzett vezetést, majd újabb tíz perc múltán - kimaradt hazai lehetőségek közepette - már kettőre nőtt a Hegyvidék előnye.

Fordulás után hiába igyekezett Laki Zoltán cserékkel is felrázni csapatát, a befejezés előtt negyedórával Maár immár a másodszor köszönt be a veszprémi kapuba, beállítva ezzel a 4:1-es végeredményt.

A helyzetek alapján a Hegyvidék együttese nem volt három góllal jobb a házigazdáknál.

Jegyzőkönyv. Gizella VSE - Hegyvidék 1:4 (1:3). Veszprém, 100 néző. V.: Patai. Gizella: Dömsödi (Kovács) - Hülber (Szigeti), Faddi, Szalai, Hogya (Kis) - Borbély, Németh. Véninger (Répás), Kalász (Kis) - Piszker (Borbélyné), András. Edző: Laki Zoltán. Hegyvidék: Korcsogh (Sáfrányos) - Szvetlik, Bíró, Tóth, Győrfi (Elek) - Newberg, Dénes, Halász - Molnár, Kálmán, Maár. Játékos-edző: Korcsogh Orsolya. Gólszerzők: Szalai, ill. Maár 2, Molnár, Halász.

További eredmények: PVSK - Sopron 3:2, Pécsvárad - Nagykanizsa 0:0, Szigetvár - Metis-Plantur 0:3, Dorog - Ferencváros 0:4.

A nyolcadik forduló után a Gizella VSE nyolc ponttal a nyolcadik helyen tanyázik.