Bemelegítésnek jó volt...

Könnyed siker aratott a férfi kézilabda válogatott Bahrein ellen.

A dániai férfi Európa-bajnokságra való felkészülés során először lépett pályára mérkőzésen a magyar férfiválogatott. A nemzeti együttes Szigetszentmiklóson Bahrein ellen szünetben tíz góllal vezetett, végül 15 gólos győzelmet aratott.

Két újoncot avatott a magyar válogatott Bahrein ellen, hiszen Bánhidi Bence és Székely Márton először léphetett pályára a sérült Nagy Lászlót nélkülöző felnőtt nemzeti csapatban - írja a Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos honlapja. Magyar gólokkal és meddő bahreini támadójátékkal kezdődött a mérkőzés a telt házas szigetszentmiklósi csarnokban, 5:0-s magyar vezetést követően a vendégcsapat időt kért, végül a 15. percben szerezte meg első találatát, 8:0 után. A magyar csapat a 19. percben már tíz góllal vezetett, a csekély ellenállást tanúsító bahreiniek ellen, miközben Ancsin Gábor kedvére lőhette a gólokat (egy alkalommal légpasszból, azaz kínai figurából is betalált), így Saleh Bu Shkeyou a 21. percben második idejét is kikérte. 14:1-et követően Bahrein kétszer is betalált, a kiállított Ancsin helyére pedig Gulyás Péter állt be jobbátlövőnek.

Szünet után a hatharom.hu tudósítása szerint szinte teljesen kicserélődött a magyar csapat, Mikler, Harsányi, Ancsin, Császár, Zubai, Nagy Kornél, Vadkerti, Schuch és Ilyés helyett Tatai, Gulyás, Mocsai, Lékai, az újonc Bánhidi, Szöllősi, Zdolik és Varsandán kapott szerepet. A koncentráció ugyan csökkent, ám végül magabiztosan, 15 góllal győzött a magyar válogatott.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés: Magyarország - Bahrein 30:15 (16:6). Szigetszentmiklós, 100 néző. V.: Boniert, Oláh (magyarok). Magyarország: Mikler, Tatai, Székely (kapusok), Ancsin 4, Bánhidi 1, Császár 5 (2), Gulyás 1, Harsányi 1, Ilyés 1, Lékai 4, Mocsai T. 2 (1), Nagy K. 1, Schuch, Szalafai, Szöllősi 2, Vadkerti 2, Varsandán 1, Zdolik 3, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

A két csapat hétfőn 11 órától ismét megmérkőzik egymással Szigetszentmiklóson.