A fehérorosz lecke megoldva...

A magyar férfi-kézilabdaválogatott 31:28-ra legyőzte Fehéroroszországot a gyöngyösi Provident Kupa szombati játéknapján.

Gyöngyösön, a Provident Kupa keretein belül készül a dániai Európa-bajnokságra a magyar együttes – a sérült Nagy László nélkül. Pénteken nem várt vereségbe szaladt bele a csapat, a 29:28-as zakót szombaton a Fehéroroszország elleni mérkőzésen szerette volna feledtetni Mocsai Lajos legénysége.

Szorosan indult az első harminc perc, de a játékrész felétől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a magyar válogatott, amely Mikler Roland védéseinek, a jó védekezésnek, na meg a 17 dobott gólnak köszönhetően magabiztosan vezetett a félidőben, 17:11.

A második játékrész elejébe belealudt a házigazda, a felvonás feléhez közeledve pedig már csak két gól volt a két csapat közti különbség. Sikerült lélegzetvételnyi előnyhöz jutni, de a fehéroroszok kettős emberhátrányban is eredményesek tudtak lenni, nyílt maradt a meccse az utolsó bő tíz percre is, 25:23.

A jó napot kifogó Császár Gábor hetese és Varsandán Milán szélről szerzett gólja ismét nyugtatólag hatott, majd a füredi Székely Márton fogott egy hetest, az utolsó öt percnek a Sport24.hu tusósítása szerint így ötgólos előnyből vághattunk neki. Nem is engedtük ki a kezünkből a győzelmet, így két mérkőzés után egy-egy győzelemmel és vereséggel áll a magyar válogatott.

Jegyzőkönyv. Magyarország - Fehéroroszország 31:28 (17:11). Gyöngyös. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok). Magyarország: Mikler, Székely (kapusok), Ancsin 7, Császár 8 (4), Gulyás 3, Ilyés, Iváncsik G., Lékai 1, Mocsai 1, Nagy K. 2, Schuch, Putics 1, Szalafai 1, Szöllősi 1, Vadkerti, Varsandán 4, Zdolik, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos. Az ellenfél legjobb dobói: Rutenka 11, Puhovszkíj 6, Baranov, Silovics 3-3.

A nap másik mérkőzésén: Csehország–Lengyelország 23:31. Korábbi eredmények, 1. forduló: Fehéroroszország - Lengyelország 29:28 (13:16), Csehország - Magyarország 29:28 (15:13).

A további program: vasárnap, 3. forduló: Fehéroroszország - Csehország, Magyarország-Lengyelország.