Csak az első és az utolsó negyed elégíthette ki a szurkolókat.

A veszprémi kosárcsapatból két erősség is hiányzott.

A NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság eheti fordulójában a Baja Bácska együtese látogatott a Vetési gimnázium csarnokába. A VESC együtteséből ezúttal ketten is - betegség miatt Nagy, valamint sérülése okán Takács - hiányoztak.

Az első negyedben meglehetősen rosszul kezdett Petőfi Áron alakulata. Az ötödik perc táján azonban utolérték a Duna-partiakat és a végén négypontos előnnyel zártak, 24:20. A második etapban eleinte tovább hartott a bakonyiak előnye, azonban a lepattanó labdák jó százalékú megszerzésével, valamint a pontosabb dobásokkal (22:28) elhúztak a vendégek és félidőben már 46:48 volt az állás.

A játék harmadik szakaszában fantasztikus (hárompontos!)dobószázalékot produkáltak a bajaiak. A Verteticsék ekkor csupán 11 pontig jutottak, míg Délity vezérletével a vendégek 24 pontot értek el. Ezzel 57:72-re alakult az eredmény állása, ami meglehetősen rossz előjelnek bizonyult a hajrá előtt.

Az erősségeit nélkülöző VESC azonban ekkor összeszedte magát és ha fordítani nem is tudott, de ezt a szakaszt legalább döntetlenre (25:25) mentette. Így aztán ötpontos vendég vezetésnél szólt a mérkőzés végét jelző sípszó.

Jegyzőkönyv. VESC - Bajai Bácska KFE 82:97 (24:20, 22:28, 11:24, 25:25). Veszprém, 200 néző. V.: Kulcsár, Sabáli, Török. VESC: Vertetics 28, Oltárczy 9, Szlávik 18, Czakó 17, Hoffmann 6. Csere: Kováts, Horváth 4, Kelemen, Sefcsik. Edző: Petőfi Áron. Az ellenfél legjobb dobói Délity 23, Horvai, Mándity 19-19, Ágfalvi 18.