Ukrajnában elszenvedte első BL-vereségét a Veszprém

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában 26:22-re kikapott az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában.

A Veszprém már biztos csoportelsőként vághatott neki a Motor Zaporizzsja elleni összecsapásnak. A magyarországi meccsen 44:27-re nyertek Carlos Ortega tanítványai, akik közül ezúttal többen – így Nagy László és Iváncsik Tamás is – hiányoztak. Az ukránok viszont győzelemmel biztosíthatták volna helyüket a következő körben – a CO Zagreb kárára.

A magyar gárda jól kezdett, 2:0-ra el is húzott. Az ukrán együttes viszont hamar fordítani tudott, s a Veszprém Momir Ilics hétméteresével tudott egyenlíteni 3:3-nál. Innentől kezdve viszont meglépett a Motor, s már 10:7-re vezetett, amikor Ortega mester időt kért.

A félidő végéig két vagy három gól különbség volt a két csapat között, a veszprémiek viszont az utolsó öt percben remekül játszva egyenlítettek, így 13:13-mal vonultak pihenőre a felek.

Fordulás után is a Veszprém maradt lendületben, s 16:14-nél a meccs eleje után ismét két góllal vezetett. A hazaiak viszont – akárcsak az első játékrészben – innen is fordítani tudtak, s 19:18-tól ismét a Veszprémnek kellett kapaszkodnia.

Ilicsék játéka nagyon döcögött, a támadásokban igen sok volt a pontatlanság, védekezésben pedig könnyed gólokat lőhetett a Motor. Az utolsó öt percre 25:21-es hazai előnnyel fordultak a felek, a végjáték pedig Mirsad Terzic harmadik kétperces büntetésével kezdődött, így végleg ki kellett állnia

.

A 49. perc óta tartó veszprémi gólcsendet Iváncsik Gergő az utolsó előtti minutumban törte meg, de ez sem segített a vendégeken, a Motor ugyanis 26:22-re győzött és továbbjutott csoportjából – ezzel pedig biztossá vált, hogy a CO Zagreb elbúcsúzott a Bajnokok Ligájától.

Roppant gyengén szerepelt a harkivi mérkőzésen a Veszprém, annak ellenére is, hogy számára igazi tétje már nem volt a mérkőzésnek. Ez volt az NSO tudósítása szerint a Veszprém első veresége a mostani BL-szezonban, így már csak a Barcelona áll veretlenül a sorozatban.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 10. (utolsó) forduló: ZTR Motor Zaporizzsja – MKB-MVM Veszprém 26:22 (13:13). Harkov, 1000 néző. V.: Kurtagic, Wetterwik (svédek). Zaporizzsja: Stochl – Kubatko, Onufrijenko 4, Sevelev 3, Aflitulin 4, Burka 2, Szkopincev 5 (2). Csere: Sapun, Kosovi (kapusok), Ostrusko 2, Jevdokimov 2, Semikov, Kurilenko 1, Perez 3 (3). Edző: Szerhij Bebesko. Veszprém: Fazekas – Gulyás 1, Mocsai 3, Schuch, Ilic 6 (6), Terzic 1, Iváncsik G. 5. Csere: Jamali 3, Sulic 1, Gulyás, Vilovski 1, Ugalde 1, Gyene. Edző: Carlos Ortega.