A bakonyiak bebiztosították az alapszakasz-elsőségüket

A Veszprém az első félidőben szenvedett Tatabányán, végül azonban hat góllal, 27:21-re nyert.

A Tatabánya kezdte vezetéssel a mérkőzést, ám ami igazán meglepő, hogy bő húsz percen át meg is őrizte az előnyét az alapszakasz éllovasa ellen. Ivo Díaz irányításával bátran és bevállalósan kézilabdázott a fehér mezes hazai csapat, amely változatosan játszotta a támadásait, Mirko Alilovic meglepően sokszor került így kellemetlen helyzetbe.

Carlos Ortega a tizedik percig bírta cérnával, és lehívta a kapusát, ám a taktikai húzás nyilvánvalóan az egész csapatnak szólt. Fazekas Nándor beállítása egyébként jól sült el – az akkor 6:3-ra vezető hazaiak ugyan még egy ideig meg tudták tartani a fórjukat, de a korábbi válogatott kapus elkapta a fonalat, ziccereket is fogott, így a tatabányai lövők egyre inkább elbizonytalanodtak.

A Veszprém ugyanakkor sokat hibázott támadásban, Teodor Paul is jól védett, ezért Ortega 10:8-nál időt kért a 21. percben. És a félidő hajrája már a címvédőé lett: Momir Ilics góljaival meglépett a vendégcsapat, 5:0-s rohanásának köszönhetően a szünetben 14:11-re vezetett.

A Tatabánya azonban a második játékrészben sem adta olcsón a bőrét, a hazaiak védekezése masszív maradt, és támadásban is voltak jó szakaszaik. Ortega NB I-ben szokatlan módon már a 39. percben másodjára is magához intette fiait, amikor egy gólra felzárkózott a Tatabánya, 15:16. Állandósult a három-négygólos Veszprém-előny: Gulyás Péter és Uros Vilovszki is rendre túljárt Paul eszén, így Iváncsik Gergő lerohanása után az utolsó öt perc előtt megnyugodhattak a vendégek, 19:25.

A folytatásban már nem nőtt a különbség (21–27), a Veszprém azonban megizzadt Tatabányán, de az NSO tudósítása szerint immár gyakorlatilag is behúzta az alapszakaszt.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., 24. forduló: Grundfos TKC – MKB-MVM Veszprém 21:27 (11:14). Tatabánya, 1000 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok. Grundfos TKC: Paul – Törő 2, Bodó 4, Diaz 2, Mazák 1, Krivokapics 3, Harsányi 5(1). Csere: Dénes, Kiss Á. 1, Kanyó Á., Pásztor, Nagy Sz., Bartók. Edző: Debre Viktor. Veszrém: Alilovic – Ugalde 2, Sulics 4, Nagy L. 3, Ilic 6(1), Terzic, Gulyás 4. Csere: Fazekas (kapus), Ruesga 1, Vilovszki 4, Iváncsik G. 3, Iváncsik T., Mocsai, Gulás. Edző: Carlos Ortega.