Biztos továbbjutás a kupában

A Veszprém, a Tatabánya és a Gyöngyös mellett még egy hely (Szeged?) kiadó.

A férfi kézilabda Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóján a veszprémieknél a ceglédi nagyarányú győzelem után Carlos Ortega edző nyugodtan pihentethette sérült, maródi játékosait. Még így is különösebb megerőltetés nélkül nyertek, s 28 gól (!) különbséggel jutottak az elődöntőbe.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés: MKB-MVM VKC – Ceglédi KKSE 39:22 (19:13). Veszprém, 800 néző. V.: Herczeg, Südi. MKB-MVM: Fazekas – Iváncsik T. 6 (1), Nagy L. 1, Vilovszki 6, Ruesga 4, Terzics 4, Ugalde 2. Csere: Ilic 3 (1), Mocsai 4, Pásztor M. 1, Iváncsik G. 3, Schuch 2, Gulyás 3. Edző: Carlos Ortega. Cegléd: Bősz – Bíró 3, Perisic 4, Lepsényi 3, Tóth N. 1, Takács B. 3, Varga P. 2. Csere: Lakos (kapus), Endrédi, Antal 2, Csőke 1, Lászlai 3. Edző: Kökény István.

Az eredmény alakulása: 13.p.: 8:8, 23.p.: 15:10, 28.p.: 19:11, 39.p.: 25:14, 48.p.: 30:18, 56.p.: 35:21. Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 72:44-es összesítéssel.

Korábban a Tatabánya és a Gyöngyös jutott az elődöntőbe. A Pick Szeged március 19-én fogadja a Csurgót, amely az első meccsen 25:24-re nyert.

A négyes döntőt április 12-én és 13-án rendezik.