Rangosabb ellenféllel szemben nyertek

Régen látott jó játékkal, kitűnő küzdőszellemmel győzött a miskolci vasutasok ellen a VESC női röplabda csapata.

A női röplabdaNB I. alsóházi rájátszásában az Albrecht MVSC MISI gárdáját fogadta a veszprémi egyetemista gárda. A meccs az előjelek szerint nem sok jót ígért a kiesés ellen küzdő bakonyiaknak. Ellenfelük ugyanis az alapszakaszban a középmezőnyben végzett és Veszprémbe is két 3:0-as sikerrel megvívott (Palota RSC és Vasi Sport Akadémia) találkozóval a háta mögött érkezett.

Holdinger Szilárd játékosai azonban ezúttal alaposan rácáfoltak a papírformára, miután szoros küzdelemben 21-re megnyerték az első szettet, majd 16-ra a másodikat is! Ezt követően hasonlóan izgalmas játékban szépítettek a vendégek. A negyedik menetben azonban a nagyszerűen összpontosító helyiek ismét csak 21. engedték az ellenfelüket, s ezzel alapos meglepetést okoztak. Végre egyszer kellemeset a híveiknek, s kellemetlent az ellenfeleknek.

Jegyzőkönyv. Női röplabda NB I, alsóházi rájátszás: VESC – Albrecht MVSC-MISI 3:1 (21, 16, -21, 21). Veszprém, 100 néző. Vezette: Nagy L., Vígh. VESC: Molnár, Pintér, Dordzsceren, Jezerniczky, Pós, Környei. Csere: Földesi (liberó). Edző: Holdinger Szilárd. Miskolc: Csarkó, Kiss E., Szabó B., Kovács E., Szajkó, Sitkey. Csere: Nagy Zs. (liberó), Jobbágy (liberó), Kocsis, Bertók, Szilvás. Edző: Toma Sándor.