Jó kezdés a női kézilabda rájátszásban

A bajnokság hatmeccses folytatásában jó formát árultak el a veszprémi lányok.

A női kézilabda alapszakaszát követő 9-12. helyért zajló, "alsóházi" rájátszásban némi meglepetésre a fővárosi kék-fehérek kezdtek jobban (11. perc: 4:1), de ettől kezdve felébredt a RóthKálmán vezérelte vendégegyüttes. Planétáék előbb megközelítették a házigazdákat, majd a 18. percben már átvették a vezetést, 5:6. Ettől kezdve fokozatosan húztak el ellenfelüktől, s a félidő végéig ötgólos előnyre tettek szert: 8:13.

A fordulás után (is) hosszabb ideig gólképtelen MTK ellenében előbb hatra, majd a 40. percre már tízre nőtt a két csapat között a különbség, 8:18. A befejezés előtt öt perccel volt amikor már 9:22 volt az állás! A hajrában a bakonyiak valamelyest kiengedtek, a végén már "csak" tizenegy volt közte...

Jegyzőkönyv. Női kézilabda NB I., alsóházi rájátszás, első forduló: MTK - V. Barabás DT KC 16:27 (8:13). Budapest, 300 néző. V.: Dobrovics, Tájok. MTK: Schneck - Tamás 2, Takács F., Barczi, Despotovics 6, Borbás Rita 1, Balog B. 6. Csere: Kókai (kapus), Hornyák 1, Fundák, Fekete, Buzsáki, Blaubacher. Edző: Majoros Gusztáv. Veszprém: Szemerey - Hajtai 1, Planéta 8, Tóth E., Takács B. 2, Tóth G. 6, Pelczéder 3. Csere: Pásztor (kapus), Kokas 1, Gulyás, Kurucz 3, Marincsák 1, Horváth 1, Kiskartali 1. Edző: Róth Kálmán.

A másik eredmény: Eger - Debrecen 33:41 (15:18).