A második félidőben őrölte fel a Veszprém a Szegedet

Az MKB-MVM Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután a pécsi döntőben legyőzte a Pick Szeged együttesét.

Szegedi oldalon a kapusteljesítmény, a veszprémieknél inkább a védőfal játéka dominált a meccs kezdetén védekezésben. Nem potyogtak a gólok, de az elején Miklerék tudtak előnybe kerülni. Amíg azonban az első időkérés utána a bakonyiak viszonylag könnyen átjátszották keresztmozgásaikkal az ellenfél védelmét, a Tisza-partiak jóval kevésbé kidolgozott figurákból szereztek gólokat, hiszen a címvédő védekezése mélységben nagyon hatékony volt, így nem működött a szegediek passzjátéka. Ennek ellenére megmaradt a döntetlen közeli állás, az első félidő hajrájában pedig a Pick tudott rendre lépéselőnybe kerülni. Előnye azonban nem volt a szünetben, 13:13.

A fordulás után azonban még tovább javult a Veszprém védekezése, még kevésbé tudott működni a Szeged játéka, és több mint öt percig nem is jött gól Balogh Zsoltéktól. Így fokozatosan három, majd négy találatra nőtt a címvédő előnye, és a hajrá kezdetén hiába volt ilyen a különbség, a végén egyértelművé vált, hogy a kihívó már nem jöhet vissza a meccsbe. Így végül hat találattal nyert az MKB-MVM Veszprém, 27:21.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

MKB-MVM Veszprém – Pick Szeged 27:21 (13:13). Pécs, 3 ezer néző. Veszprém: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodríguez, Gulyás 2, Ilics 8 (5), Iváncsik G. 3, Iváncsik T. 1, Dzsamali, Mocsai T., Nagy L. 5, Ruesga, Schuch, Sulic 4, Terzic 1, Ugalde 3, Vilovszki. Edző: Carlos Ortega. Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 2, Balogh Zs. 3, Blazevic, Hegedüs, Ilyés 1, Kekezovics 2, Larholm 3 (3), Laszica, Mindegia 2, Parrondo, Prce 5, Vadkerti 1, Vranjes 1, Zubai 1. Edző: Juan Carlos Pastor.

Ezzel sorozatban hatodszor, összesítésben pedig huszonharmadik alkalommal nyerte meg a magyar férfikézilabda-kupát a Veszprém.

A bronzérmet a Grundfos-Tatabánya szerezte meg, miután 24: 20 (14:9)-re nyert a B.Braun Gyöngyös ellen.