EL: a hazai csapatok domináltak az elődöntők első meccsein

A Sevilla 2:0-ra győzte le hazai környezetben a Valencia csapatát, míg a Juventus 2:1-es vereséget szenvedett el a Benfica vendégeként az Európa Liga elődöntőjének első felvonásán.

Talán a sokak által erősebb párharcnak titulált Benfica-Juventus összecsapás alulmaradt az előzetes várakozásoknak.

A hétvégén portugál bajnoki címet ünneplő lisszaboni alakulat parádésan kezdte a meccset, hiszen a második percben egy sarokrúgás után Garay fejelt Buffon kapujába. Ezt követően visszaállt védekezni a házigazda, ám a Juventus a szünetig nem tudott élni hatalmas mezőnyfölényével.

A második játékrészben aztán szinte csak a Zebráknál volt a labda, s a hajrához közeledve Tevez egy zseniális megoldást követően egalizálni tudott. A hátralévő időben úgy tűnt, hogyha még egy gól születik a mérkőzésen, akkor azt a Juve szerzi majd, ám egy brilliáns támadás után Lima bombagóljával újra megszerezte a vezetést a Benfica, s az olasz együttes már hiába támadott, még egyszer nem tudtak egyenlíteni.

x

A másik találkozó a Sport24.hu tudósítása szerint teljesen másként alakult. Sevillában az első fél óra nem hozott gólt, ám ezután beindult a hazai henger, s Mbia és Bacca találataival gyorsan kétgólos előnyre tett szert a vendéglátó.

A szünetig is partiban lévő Valencia a második félidőben még jobban rákapcsolt, ám a nagyon fontos idegenben lőtt gólt nem sikerült összekaparniuk, így a második meccset óriási előnyből várhatja a Sevilla.

Eredmények. Európa Liga, elődöntők, 1. mérkőzések: Benfica (portugál) - Juventus (olasz) 2:1 (1:0), Sevilla (spanyol) - Valencia (spanyol) 2:0 (2:0).