A Siófoké a bronzérem, a Barabás negyedik

A Rába-partjára került a női kézilabda Magyar Kupa.

A Siófok szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda Magyar Kupában, miután a 3. helyért kiírt mérkőzésen 32:21-re nyert a Veszprém ellen Dabason.

Az első félidő közepén a sérülésektől tizedelt veszprémiek többször eladták a labdát, amit a Siófok kihasznált, és hat góllal ellépett, 11:5. Róth Kálmán csapata ezt követően eredményesebb védekezésével csökkenteni tudta a hátrányát, 13:10-es állással vonultak szünetre a felek.

A fordulás után megint elhúzott a Siófok, amelyben Erdősi Ildikó válogatott formában kézilabdázott, a fiatal balszélső szinte nem tudott hibázni, 13 gólig jutott. A vége 32:21 lett a Balaton-parti csapat javára, amely az NSO tudósítása szerint először szerzett érmet a Magyar Kupában.

Sorozatban tizedszer nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát a Győri ETO, miután a dabasi döntőben 34:29-re legyőzte a Ferencvárost.