A Füred ötven percig birta, döntős a Veszprém

A férfi kézilabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén az MKB-MVM Veszprém idegenben 30:25-re legyőzte a Balatonfüredet, így 2:0-s összesítéssel megnyerte a párharcot.

A fürediek 2:0-val kezdték az összecsapás, de a veszprémiek Carlos Ruesga és Iman Dzsamali duplájával gyorsan fordítottak (2:4), és az első negyedóra végére már öttel vezettek, 4:9. A 20. percben, Gulyás Péter gólja után úgy tűnt, kiütéses sikert arat a címvédő (5:12), de Győri Mátyásék a szünetig háromra zárkóztak, 11:14.

Sőt! A 37. minutumban Szöllősi góljával már csak egy volt a felek között (16–17), és bár innen a nyolc gólig jutó Uros Vilovszki vezérletével a veszprémiek gyorsan toltak egy 3:0-s etapot, 16:20. Tíz perccel a vége előtt ismét minimális volt a különbség, 23:24. A hazaiak az NSO tudósítása szerint a hajrában viszont már nem bírtak a címvédővel, amely végül 30:25-re nyert, és bejutott a fináléba.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda NB I., elődöntő, 2. mérkőzés: BKSE - MKB-MVM Veszprém 25:30 (11:14). Balatonfüred, 700 néző. V.: Andorka, Hucker. BKSE: Székely 1 – Tombor 2, Grigorjev 2, Szöllősi B. 2, Kovács Gy., Zdolik 3, Pásztor. Csere: Németh B. 2, Győri M. 6 (1), Bóka 2, Kiss Á., Vasvári, Bujtár 2, Faluvégi 1, Kemény 2. Edző: Sótonyi László. Veszprém: Fazekas – Iváncsik T. 4 (2), Vilovszky 8, Nagy L., Schuch, Dzsamali 3, Iváncsik G. 1. Csere: Gulyás P. 1, Ruesga 3, Ilics 5, Mocsai T. 3, Ugalde, Terzics, Rodriguez 2. Edző: Carlos Ortega.