Újpest-Diósgyőr döntő lesz a Magyar Kupában

A Diósgyőr szerdán az elődöntő hazai visszavágóján 2:0-ra legyőzte a címvédő Debrecent, így idegenben lőtt gólokkal továbbjutott.

A hazaiak már a második percben vezetést szereztek, az előrehúzódó Debreceni egy szabadrúgás után fejelt a kapuba. A Diósgyőr nagy nyomás alatt tartotta a rendkívül gyengén védekező vendég csapatot és a 21. percben Bacsa - Bernáth hibáját kihasználva - újabb gólt szerzett, amivel ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett kétgólos hátrányát Szivics Tomiszlav együttese. A hajdúságiak a 34. percben még nehezebb helyzetbe kerültek, ugyanis az utolsó emberként szabálytalankodó Verpecz kapust kiállította Iványi játékvezető.

A fordulás után is a hazaiak akarata érvényesült, de nem tudták növelni előnyüket. A hajrában a Debrecennek lett volna lehetősége a szépítésre - ezzel a továbbjutás kiharcolására -, de az eredmény már nem változott.

A Diósgyőr 1981 után jutott ismét a Magyar Kupa döntőjébe, ráadásul mostani sikerével szinte biztos, hogy a következő szezonban az Európa Ligában indulhat, ugyanis az Újpest a szezon közben átvitte a licencjogot egy másik cégbe, így az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szabályzata szerint három évig nem szerepelhet a nemzetközi porondon. Az újpestiek korábban jelezték, hogy ha megnyerik a kupát, méltányossági eljárást fognak kezdeményezni.

Jegyzőkönyv. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó: Diósgyőri VTK - DVSC-TEVA 2:0 (2:0). Továbbjutott: a Diósgyőri VTK 4:4-es összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal. Kedden játszották: Újpest FC - MTK Budapest 3:0 (0:0). Továbbjutott: Újpest, 3:0-as összesítéssel.

A döntőt május 25-én rendezik a Puskás Ferenc Stadionban.