A Real Madrid drámai meccsen lett Európa legjobbja

A Bajnokok Ligája spanyol házi döntőjét hosszabbítás után 4:1-re a Real Madrid nyerte az Atletico Madrid ellen.

A két madridi együttes lisszaboni összecsapása remek meccset ígért, hiszen a bajnokságban és a kupában is jó iramú találkozókat vívtak.

Most, az európai kupaporondon a Real Madrid a tizedik BL, illetve BEK-címére hajtott, de ez a céljuk már évek óta, hiszen legutóbb 2002-ben hódították el a trófeát. Az Atletico Madrid ezzel szemben első sikerét érte volna el a győzelemmel, és sokáig úgy tűnt, ez össze is jön a Matracosoknak. Az első félidőben ugyanis jobban játszottak, a Realnak alig voltak momentumai, így Godin fejesével, amiben vastagon benne volt Iker Casillas is, vezetést szereztek (0:1).

A szünet után viszont fordult a kocka, a Blancók átvették az irányítást, szó szerint ostrom alá vették városi riválisuk kapuját, de a gól csak nem akart jönni. Aztán amikor talán már az Atletico hívei is elhitték, hogy meglesz a győzelem, Sergio Ramos a 95. percben egalizált, ezzel hosszabbításra mentette a találkozót.

A ráadásban a Matracosok nem igazán akartak focizni, talán inkább a büntetőkben bíztak, míg a Real gyorsan döntésre akarta vinni a dolgot.

Ennek meg is lett a gyümölcse, a visszahúzódó és fáradt Atletico-védők között Di Maria szlalomozott be a büntetőterületen belülre, majd éles szögből lőtt, de a felpattanó labda végül Bale fejéről került a hálóba (2:1).

A bekapott gól megfogta az Atleticót, majd simává tette a győzelmet a Real Madrid, hiszen Marcelo és végül tizenegyesből Cristiano Ronaldo is betalált, beállítva a 4:1-es végeredményt.

A Real Madrid így tizedszer ült fel Európa trónjára.