Veszprémi katonák a Magyar Honvédség lő bajnokságán

Az elmúlt héten Szentendrén rendezték meg a Magyar Honvédség 2013. évi lő bajnokságát, ahol a megyénket négy alakulat csapata képviseltette.

A Magyar Honvédség Altiszti Akadémia, az országos verseny megszervezésével nagy kihívás előtt állt, mivel előtte 12 éven át, az MH 54. Veszprém Radar Ezred volt ennek a versenynek a házigazdája. Az elmúlt egy évtized alatt a veszprémi alakulatnál sok olyan tapasztalat halmozódott fel, amivel a verseny megrendezésben magasra tették fel a „lécet”.

Az idei versenyen az ország különböző alakulataitól 27 csapat nevezett be és érkezett meg a háromnapos vetélkedésre.

Az első két nap a gépkarabély és a pisztoly egyéni és csapatversenyek kerültek lebonyolításra. A gépkarabély 200 méteres számban a szokatlanul magas fekvő padok miatt sokan nem tudták hozni a tőlük megszokott eredményeket.

Veszprémiek számára a női gépkarabély versenyszámban születtek a legjobb eredmények. Az MH 54. Veszprém Radar Ezred állományába tartozó Bene Viktória százados első helyezést ért el, valamint a csapat megszerezte a dobogós harmadik helyet.

A második nap délutánján, valamint a harmadik napon került lebonyolításra a párbaj lövészet, ami egy nagyon izgalmas és látványos katonai „játék”, éles, csőre töltött fegyverekkel. Az izgalmakat fokozta az, hogy a versenyszám kezdetén még három csapatnak volt esélye az összetett első helyezés megszerzésére.

A harmadik napon a verseny forgatókönyvétől eltérően, az időjárás játszotta a főszerepet és az eső egész délelőtt szakadatlanul esett. Az utolsó, a dobogós helyezéseket eldöntő futamokat a csapatok már zuhogó esőben teljesítették, ami a csúszós pálya és az éles lőfegyverek miatt veszélyes volt. A katonák ezt is fegyelmezetten felvállalták és végül a nagyon sportszerű versengést, a szolnoki csapat katonái nyerték.

Végül a rendezés a mostoha időjárás, az átírt forgatókönyvek ellenére is sikeres volt.

Az összetett versenyben is a Szolnok Helikopter Bázis csapata végzett az első helyen, ezzel egy évre elnyerve a Honvéd Vezérkar Főnök vándorserlegét.