Az Arénában nyerték meg a Szuperkupát a veszprémi férfiak

A bajnok, kupagyőztes, Bajnokok Ligája-negyedik helyezett csapat szerezte meg az első alkalommal kiírt magyarországi kézilabda Szuperkupát.

Kemény védekezéssel indított mindkét gárda, majd Prodanovic büntetőjét fogta a Szegedtől érkezett Mikler. A Veszprém egyik nyári igazolása, Marguc gyorsan három góllal nyitott, így a tizedik percre 5:2-re elhúztak a hazaiak. Sierra eleinte hiába védett jól a Tisza-partiaknál, a védelemtől nem sok segítséget kapott, így kisvártatva időt kértek a vendégek és bár a támadójátékuk valamelyest feljavult, a védőfaluk továbbra is hézagos volt. Átlagban minden szegedi gólra kettővel válaszolt a legfőbb hazai rivális, 23. perc: 12:6. Ebben a szakaszban Zeitz és Nilsson - ugyancsak nyári szerzemények - remekeltek. A szünet előtt Vranjes és Ancsin révén közelebb zárkózott a Szeged, de még így is komoly volt a hátránya.

A második játékrészt Ilic-Balogh lőpárbaj vezette be, amely azzal zárult, hogy Mikler kivédte utóbbi büntetőjét. Rossz hír volt szegedi részről, hogy Källman bokasérülés miatt a 36. percben, 19:13-nál kiállt. Padlóra kerültek a vendégek, így kilenc gólos hátránynál (22-13) időt kértek, pedig emberelőnyben játszottak. Mikler megbabonázta volt társait, sorozatban védte a ziccereket, büntetőket, így csak idő kérdése volt, mikor lesz két számjegyű a különbség. Erre negyedórával a vége előtt került sor, 25:15. A folytatásban sem igazán tudta kozmetikázni az eredményt a Szeged, miközben Zeitz megkapta harmadik kiállítását, így nem térhetett vissza.

Az MTI tudósítása szerint a végén kicsit kiengedve is magabiztosan győzött a magyar bajnoksághoz csak a rájátszásban csatlakozó, addig a SEHA Ligában és a BL-ben érdekelt Veszprém.

Jegyzőkönyv. Kinizsi Bank Szuperkupa, férfiak: MKB-MVM Veszprém - MOL-Pick Szeged 33:24 (17:2). Veszprém, 4 ezer néző. Gólszerzők: Marguc 8, Nagy, Ilic, Zeitz 4-4, Chema, Sulic 3-3, Nilsson, Ugalde, Ruesga 2-2, Terzic, ill. Ancsin 7, Vranjes 5, Balogh 4, Källman, Ilyés, Robledo 2-2, Bombac, Prodanovic.

Nők: Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29:28 (15:9).