Nyert a Veszprém Szlovéniában

Az MKB-MVM Veszprém 24:21-re győzött a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

Az előző kiírásban negyedik helyen záró veszprémiek nélkülözték egyik legjobbjukat, a lovaglóizom-szakadással kezelt Nagy Lászlót és a korábban éppen Celjében szerepelt Lékai Mátét.

A magyar bajnokot több mint ezer szurkoló kísérte el. A meccs elején Marguc büntetőt rontott, ennek ellenére uralta az első félidőt a Veszprém, átlagban minden kapott gólra kettővel válaszolt. 6:11-nél Schuchot és Terzicet is kiállították, a kettős emberhátrányban két góllal csökkent a különbség. A szünet előtt a remeklő Gulyás újabb találatával 14:9 lett.

A folytatásban gyorsított a Celje, azonban Mikler szenzációsan védett. Ekkor nem kapott olyan sok segítséget a védelemtől, mint korábban. Kénytelen volt időt kérni a házigazda, amely 16:20-szal fordult az utolsó negyedórára. A tartalékos Veszprém fokozatosan fáradt, az 51. percben 19:20-nál már Carlos Ortega próbálta rendezni a sorokat.

A Celje előtt többször adódott egyenlítési lehetőség, azonban kritikus pillanatban Mikler büntetőt védett. A hajrában nyugodtabb volt a Veszprém, ez pedig győzelmet ért.

A siker az MTI tudósítása szerint azt jelenti, hogy a magyar bajnok továbbra is százszázalékos, így minden bizonnyal a macedón Vardar Szkopjével küzd majd meg a kieséses szakaszban nagy előnyt jelentő csoportelsőségért.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 4. forduló: RK Celje Pivovarna Lasko – MKB-MVM Veszprém 21:24 (9:14). Celje, 5000 néző. V.: Gousko, Repkin (fehéroroszok). Celje: Skok – Janc 1, Miklavcic, Poteko 1, Sliskovic 3 (1), Zvizej 2, Zarabec 5 (4). Csere: Blagotinsek 2, Kasal, Ivic 3, Kodrin 1, Razgor 3, Pesic. Edző: Branko Tamse. Veszprém: Mikler – Marguc 2, Gulyás 6, Sulics 1, Rodriguez 1, Ilics 7 (1), Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, Nilsson 5, Ruesga 1, Iváncsik G., Zeitz 1. Edző: Carlos Ortega.

Vasárnap játsszák: Montpellier (francia)-Vardar Szkopje (macedón), Rhein-Neckar Löwen (német) - Csehovszkije Medvegyi (orosz).

A pillanatnyi állás: 1. Veszprém 8 pont/4 mérkőzés, 2. Vardar 6/3, 3. RN Löwen 2/3 (84:79), 4. Celje 2/4 (111:116), 5. Montpellier 2/3 (88:94), 6. Csehov 0.

A BL-ben közel egy hónapos szünet lesz, a Veszprém november 15-én az ugyancsak hibátlan macedón Vardar Szkopje otthonában lép pályára.