Még egy forduló van hátra...

Az MKB-MVM Veszprém 24:21-re nyert Varasdon, így továbbra is hibátlan mérleggel áll az első helyen.

A SEHA-liga alapszakaszának utolsó előtti, 17. fordulójában a veszprémi klubhonlap tudósítása szerint az Orosháza elleni összecsapáshoz hasonlóan lassan indult be a Veszprém szekere, és a 7. percben még 2:1-re vezettek a zágrábiak, hogy aztán Nagy Lászlóék ritmust váltsanak, és öt minutummal később már hárommal ők vezessenek, 3:6. Ettől kezdve állandósulni látszott a magyar csapat három-négy gólos előnye, a szünetre pedig 10:14 mellett vonulhattak a felek.

Bár a fordkást követően a zágrábiak többször is felkapaszkodtak két gólra, a veszprémiek rendre tudtak újítani, így 21:17-es előnnyel érkeztek meg az utolsó tíz percre. Hogy aztán az 55. percben Valcic góljáva után már csak egy legyen a felek között (20–21), de a véghajrában az NSO tudósítása szerint ismét Margucék akarata érvényesült, 21:24.

Jegyzőkönyv. Férfi kézilabda SEHA Liga, 17 fordó: HC PPD Zagreb – MKB-MVM Veszprém 21:24 (10:14). Varasd, 2000 néző. V.: Boricsics, Markovics (szerbek). Veszprém: Alilovics - Gulyás 1, Nagy L. 5, Schuch, Sulics 3, Terzics 1, Iváncsik G. 2. Csere: Ruesga 1, Nilsson 1, Zeitz 1, Dzsamali, Uugalde 3, Marguc 6 (3), Rodríguez, Lékai. Edző: Carlos Ortega. Az ellenfél legjobb lövői: Sebetics 5/2, Valcsics 5, Horvat 3/2.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2:1. 14. p.: 4:7. 20. p.: 6:10. 40. p.: 15:17. 49. p.: 17:21.