Elmaradt a bravúr, a Rába ETO megvédte címét

A címvédő Rába ETO 4:1 arányban győzte le a Veszprémet a futsal Magyar Kupa Kiskunfélegyházán rendezett döntőjében.

A döntőt a felsőházi rájátszás negyedik helyén álló Veszprém kezdte aktívabban, mégis a címvédő Rába ETO szerzett vezetést. A 7. percben Dróth Zoltán beadása után Palomeque látványosan, sarokkal talált be, 1:0. A félidő hajrájáig a győriek két kapufát is lőttek, de a Veszprém a szünet előtt magára talált, és Tatai József remek passzából Boromisza Gábor egyenlített, 1:1. Nem sokkal később a vezetést is átvehette volna Madarász János együttese, de egyszer Tóth Gyula, egyszer pedig a kapufa megmentette az ETO-t, így szünetben döntetlenre álltak a felek.

A fordulás után már a győriek akarata érvényesült. Bár a veszprémiek végig lelkesen, szimpatikusan küzdöttek, a lövések számában talán felül is múlták ellenfelüket. Tóth Gyulának bravúrokat kellett bemutatnia az ETO kapujában. Ennek ellenére gyorsan hátrányba kerültek, és onnantól kezdve nem látszott bennük az erő, hogy meg tudják fordítani a mérkőzést. A 23. percben a végig elszántan futballozó Dróth köszönt be (2:1), aki öt perccel később remek egyéni alakítás végén gyakorlatilag pontot tette a meccs végére, 3:1. A végeredményt az NSO tudósítása szerint Juanra állította be egy pontos lövéssel, 4:1.

Jegyzőkönyv. Futsal Magyar Kupa, döntő: Rába ETO – 1. Futsal Club Veszprém 4:1 (1:1). Kiskunfélegyháza, 600 néző. V.: Kovács, Farkas. Győr: Tóth Gy. – Juanra, Solano. Dróth, Lódi. Csere: Mimi, Harnisch, Püspök, Palomeque, Noé, Vevé, Sáhó. Edző: Illa Sole Jordi. Veszprém: Reveland – Bényi, Németh, Boromisza D., Vas. Csere: Finta, Tatai, Boromisza G., Tar, Bánfalvi, Bognár, László. Edző: Madarász János.

Gólszerzők: Palomeque (7.), Dróth (22., 29.), Juanra (37.), ill. Boromisza G. (14.).